Recept za zdrave domače pečene zelenjavne piškote

Recept za zdrave zelenjavne čipse! Ko sem ugotovil, da lahko doma naredim svoj čips, so me prodali. Moje sestavine. Svoje olje in sol. Čips je lahko zdrav!

Nekaj ​​je hrustljavega in slanega prigrizka, ki tak prigrizek zadovolji kot nič drugega.

Vendar je težko najti zdrave prigrizke, ki bi ustrezali tej slani in hrustljavi kategoriji. Ko jih najdete, so lahko drage, še posebej, če ste resno zasvojeni s tem slanim drobtinem, kot sem jaz.

prednosti csa

Ko sem ugotovil, da lahko doma naredim svoj čips, so me prodali.

Mislim, svoje sestavine. Moja količina olja in soli.

Čips bi lahko bil zdrav!

In ne samo krompirjev čips - svoj čips lahko naredim bolj zdravega, če uporabim druge zelenjave, bogate s hranili, tudi za svoje čips!

Recept za domači zelenjavni čips

Preizkusila sem veliko receptov za pripravo domačih čipsov in iskreno povedano, mnogi od njih so bili na koncu opečeni čipsi ali čipsi, ki preprosto ne bodo hrustljavi.

Zato se v tem receptu nekoliko razlikujeta:

1. S tem, ko svoje soljene zelenjavne rezine položite na papirnato brisačo, da se 15 minut pred peko znojite, črpate nekaj vlage iz zelenjave, preden gre v pečico. Tako se zelenjavne rezine začnejo z manj vlage, ki jo je treba zavreti.
  2. Če pustite, da se čipi med pečenjem nekoliko ohladijo, lahko resnično ugotovite, kateri čips je hrustljav in kateri ne. Tako tudi čipi preprečujejo gorenje, ker se preveč segrejejo.

Seveda je ta postopek nekoliko bolj delovno intenziven kot nastavljanje časovnika in pozabljanje nanje, toda ugotovil sem, da tako ne končam s kopico temnih in neužitnih.

Začimba domačih zelenjavnih čipsa

Ena izmed zabavnih stvari pri tem domačem receptu z zelenjavnimi čipsi je, da lahko po želji okusite svoje čips.

Tu je nekaj odličnih možnosti:

• Cimetov sladkor
  • Kitajski pet začimb v prahu (za toplo sladkobo)
  • Cajunska začimba ali čili v prahu
  • Domača začimba rančja
  • Kariran prah
  • Kumina

Vas prosimo za kreativnost!

Izdelava čipsa z drugimi zelenjavami

Druga velika stvar tega recepta za zelenjavne čips je, da lahko uporabite karkoli zelenjave, ki jo imate pri roki.

Spodnji recept je odličen za uporabo s katero koli vrsto korenovke:

• Korenje
  • Rutabega
  • Koren Taro in Yucca - imata zabaven krompirjev okus in drobtino
  • Krompir

Shranjevanje domačih žetonov

Domači pečeni čips je res najboljši, če jih pojemo isti dan, ko so ga naredili.

Če želite narediti veliko serijo in jih shraniti, jih ponavadi hranim v rjavi papirnati vrečki ali v neodkriti skledi.

Ko so vaši pečeni čipi shranjeni v zrakotesni posodi, morate poskrbeti, da bodo vaši čipi zelo suhi. Če ima samo en čip malo preostale vlage, bo začel mehčati celotno serijo sekancev. Rezultat je žalosten, nečist čips.

Če se vaši čipi čez noč zmehčajo, ne skrbite. Samo 5-10 minut v topli pečici je običajno vse, kar potrebujejo, da se spet zdrobijo.

• 2 veliki vijolični ali zlati pesi, olupljeni
  • morska sol (tukaj najdete nerafinirano morsko sol)
  • oljčno olje (lahko uporabimo tudi stopljeno kokosovo olje ali ghee)
  • začimba po izbiri, neobvezno

Navodila

1. Z rezino mandoline ali z ostrim nožem narezite zelenjavo debelino 1/16 palca.
  2. Rezine zmešajte s posipom morske soli. (Všeč mi je, da na tem mestu različne zelenjave ločimo, da pesa ne obarva vsega.) Slane rezine zelenjave postavite na ploščo s papirnatimi brisačami v enem sloju. Rezine pustite stati 15-20 minut, nato pa jih posušite z dodatnimi papirnatimi brisačkami.
  3. Segrejte pečico na 375 ° F. Stojala za pečico postavite v zgornjo in spodnjo tretjino pečice.
  4. Zelenjavo dolijte s kapalko olja, dokler rahlo ne prevlečete.
  5. Zelenjavo v enem sloju položite na pekače, obložene s pergamentom.
  6. Pečemo 25 minut, po 15 minutah in po 20 minutah in odstranimo manjše sekance, ki so videti suhi in hrustljavi.
  7. Čipe vzamemo iz pečice in jih na pekaču pustimo 5-10 minut, da se ohladijo.
  8. Ko se čips nekoliko ohladi, odstranite vse hrustljave sekance s pekača in pekač vrnite v pečico s preostalimi, še ne hrustljavi čipsi. Pečemo še 5 minut.
  9. Spet ohladite čips 5-10 minut. Odstranite vse hrustljave sekance. Nato pekač za 5 minut vrnite v pečico.
  10. Nadaljujte s tem postopkom, dokler vsi čipsi niso pečeni po vaših željah.
  11. Ko so čipsi hrustljavi, jih potresemo z dodatno morsko soljo (če je potrebno) ali po želji po želji.
  12. Ponovite z ostalimi rezinami zelenjave.

Čips je najbolje, če jih jeste na dan, ko so narejeni, vendar bodo na pulta ostali dobri 1-2 dni. (Ni vam treba, da jih odložite v nepredušno posodo.)

O Avtorju

Carla Gozzi

Carla Gozzi Je Rodil V Modeni, 21. Oktobra 1962 In Živi Od Njenega Rojstnega Mesta, Milanu In New Yorku. Ona Je Začela Delati Na Področju Mode, Kot Asistent Stilistov, Vključno Z Jean-Charles De Kastelbayaka, Christian Lacroix, Calvin Klein In Ermanno Servín. Charles Je Tudi Sodeluje Kot Opazovalka Na Modnih Revijah In Je Bil Trener V Stilu.